Які повітряні фільтри відповідають нормам ДБН і методологічним вимогам України 2019

В 2019 році вступили в силу нові методологічні вимоги щодо фільтрації повітря на каналізаційних очисних спорудах. Що це за фільтри? Які мають бути характеристики? Для очищення повітря каналізаційних та промислових стоків мають бути встановлені фільтруючі установки, які методом адсорбції, поглинають такі важливі види газів:

 

– Сірководень (Н2S);

– Оксид вуглецю (СО2);

– Діоксид азоту ( NО2);

– Метантіол (CH4S);

– Етантіол (С2H6S);

– Аміак (NH3) та ін.

 

Повітряні фільтри повинні мати можливість використання в мережах з природною і примусовою циркуляцією повітря.

Яка має бути комплектація повітряних фільтрів

Повітряні фільтри повинні мати:

  • вбудований сепаратор вологи, 
  • вентиляційний канал з вбудованим клапаном для забору свіжого повітря, 
  • ревізійне вікно,
  • замикаючий пристрій для захисту від несанкціонованого доступу до сорбенту,
  • дренажний спуск від сепаратору вологи.

Фільтри мають виготовлятися з алюмінію з зовнішнім антикорозійним епоксидним покриттям або з нержавіючої сталі, пластику, склопластику. Сорбент повинен мати вигляд пористих елементів, що містять порошкоподібні просочені хімічні елементи. Токсичні гази повинні очищатися до 99,6%.

 

Місця встановлення фільтруючого обладнання

Слід передбачити фільтри для очищення повітря від каналізаційних та промислових токсичних газів при будівництві споруд і устаткування механічного очищення стічних вод, каналізаційних насосних станцій, споруд біологічної очистки стічних вод, каналізаційних колодязів та камер для колекторів 4-150-3500 мм.

 

Відповідність ДБН України

– ДБН 360-929 «Планування і забудова міських і сільських поселень» (пункт 1.6; 3.256; 8.12; 10.9; 10.12) та додатку № 12 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 р. №173;

 

– ДБН В.2.5-75:2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування», (пункт 8.14; 9.2.9; 10.2; 17.1).

 

Повітряні фільтри повинні обов’язково ( поставлятись з сертифікатом відповідності вимогам ДСТУ 3191-95 (ГОСТ 12.2.137-96) на продукцію іноземного виробництва, висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи на продукцію іноземного виробництва. Виробник повітряних фільтрів повинен бути сертифікованим згідно ІSО 9001:2015, ІSО 14001:2015 та надавати підтверджуючі документи.

Повітряні фільтри для шахт

Повітряні фільтри для шахт

Повітряні фільтри для шахт Усі новини та статті Гірниче виробництво — галузь, в якій від якості та чистоти повітря напряму…
Сморід від заводів хімікатів

Сморід від заводів хімікатів

Сморід від заводів хімікатів Усі новини та статті Забруднення повітря викидами підприємств хімічної промисловості — один з найбільших викликів сьогодення.…