Виробництво удобрень
Птахоферми
Свиноферми
Конюшні
Скотобійні
Компостування

Все частіше селяни починають скаржитися на неприємний запах, який виходить від ферм, що знаходяться поруч, та і в зоні декількох кілометрів, так як запахи доносяться без проблем повітряними масами.

У всіх селах України та околицях періодично чути нестерпний сморід від тваринницьких комплексів. Скаржаться також мешканці сіл і сусідніх районів.

Що це за запахи?

Це може бути запах гною. Гній ще можна витримати (кажуть селяни). Запах такий, що доводиться боротися, щоб залишитися в свідомості. По селах ходять дві версії. Є припущення, що їх тварини не гуляють, а постійно знаходяться всередині ферми. Коли фермери включають вентиляцію, щоб провітрити приміщення, виходить такий запах. Але більшість схиляється до того, що фермери зливають відходи в поля.

Як боротися з газами і запахами?

Часто люди опускають руки і просто роками потерпають від смороду. Спочатку потрібно організувати відвідування тваринницьких комплексів, корівники, телятники, силосні траншеї, предлагуни, лагуни для зберігання гною та інші об’єкти тваринницького комплексів. Вимірюємо концентрацію і характер газів, підбираємо фільтруюче обладнання з індивідуальним септиком, що знешкодить запахи на 99,9%.