Контроль запахів на конюшнях — один з основних обов’язків керівництва.

Державні органи зобов’язані розглядати скарги на запахи з різних джерел, включаючи конюшні.

Зокрема, вони зобов’язані розслідувати випадки, коли вважається, що вони викликають порушення гранично допустимих концентрацій, яке визначається як будь-який запах, що виникає в виробничих, торгових або комерційних приміщеннях, який завдає шкоди здоров’ю або заподіює шкоду.

Існує ряд неприємних газів, пов’язаних з конюшнями, в тому числі меркаптан, сірководень, скатол, тіокрезол і тіофенол.

Але основною причиною скарг на запах є аміак (NH3) – безбарвний газ з дуже різким запахом. Поряд з різким запахом носа, аміак також є дратівливим і роз’їдаючим речовиною, і вплив навіть низьких концентрацій може викликати швидке роздратування шкіри або очей.

А оскільки аміак легший за повітря, він легко розсіюється. На відміну від інших більш щільних з’єднань, він не буде осідати в низинних районах. Це дуже поширена проблема в Україні.

Джерела запаху

Основними джерелами запаху на конюшнях вважається домашня і промислова худоба, корми, житло, гній і відходи (включаючи туші коней).

Як можна усунути запах на конюшнях?

Установка повітряних фільтрів для усунення запахів на конюшнях — розумний вихід із ситуації. Фільтри для очищення повітря від компанії “Фільтруючі системи України” усувають гази і запахи повністю!