Вже давно люди помітили, що всякий ягідний, виноградний або інший сік, вичавлений з фруктів і залишений в посудині, хоча б і щільно закупореній, незабаром починає пінитися, і навіть якщо посудина міцно закупорена, розриває її і в результаті перетворюється в п’янкий трунок — вино. Цю зміну соку в вино люди і назвали бродінням.

Бродіння всякої солодкої цукристої речовини відбувається тому, що в ній поселяються, розмножуються і живуть особливі нижчі організми, які були названі дріжджами або дріжджовими грибками.

Дріжджові грибки являють собою круглястих або подовжені тільця і ​​настільки малі, що їх можна розглянути лише під мікроскопом. Зібрані ж разом у величезних кількостях окремих грибків дріжджі являють з вигляду ту сірувато-жовту масу, яка осідає на дні пляшки якщо в ній дати постояти фруктовому соку протягом деякого часу.

Завдяки ж тому, що ці грибки надзвичайно дрібні і при висиханні не втрачають своєї життєздатності, а стаючи дуже легкими, усюди носяться в повітрі, не може бути такого випадку, щоб в сік, що простояв на повітрі відкрито хоча б кілька хвилин, не потрапило хоча б одного такого грибка. Ці грибки можуть бути вбиті лише шляхом кип’ятіння такого соку. Потрапивши в цукристий сік, дріжджові грибки починають дуже швидко розмножуватися, якщо умови для цього сприяють. Розмножуються ці грибки у три способи: брунькуванням, суперечками і рідше розподілом. 

Як боротися із запахом бродіння соку

Встановлення повітряних фільтрів для усунення запахів на заводах виробниках соків — розумний вихід із ситуації. Фільтри для очищення повітря від компанії “Фільтруючі системи України” усувають запахи на заводах одразу на 99,9%.